Suszone owoce!

Zdrowa przekąska – suszone owoce!

Nagła ochota na „coś słodkiego” dopada każdego z nas i nie ma w tym niczego niestosownego. Ważne, by oprzeć się pokusie sięgnięcia po niezdrowe przekąski, kiedy w zasięgu ręki znajdują się lepsze alternatywy. Zaliczają się do nich chociażby suszone owoce – smaczne, a do tego bardzo zdrowe. Dlaczego warto je jeść?

Suszone owoce są bogatym źródłem błonnika, witamin i minerałów. Dostarczają wszystko to, czego brakuje słodyczom i innym kalorycznym przekąskom. Są również w pełni naturalne, czym wyróżniają się na tle przetworzonych i nasiąkniętych chemią produktów. A ich uniwersalny charakter sprawia, że mogą stanowić zarówno przekąskę, jak i dodatek do przeróżnych potraw: ciast, sałatek, koktajli, mieszanek śniadaniowych.

Suszone owoce to doskonała alternatywa dla zdrowia i urody. Suszona śliwka zawiera bardzo duże ilości błonnika, dzięki czemu poprawia perystaltykę jelit i usprawnia działanie całego układu pokarmowego. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które wiodą siedzący tryb życia, gdyż likwiduje zaparcia i zapobiega ich nawrotom. Idealnie sprawdza się w przypadku stosujących dietę, gdyż pęcznieje w żołądku i likwiduje uczucie głodu.

Suszona morela – jak każdy pomarańczowy owoc – jest bogatym źródłem beta-karotenu. Wspomaga ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych, przejawia działanie antyoksydacyjne i antynowotworowe. Regularne spożywanie suszonej moreli wspomaga regenerację naskórka i hamowanie procesów starzenia. Żurawina znana jest ze swoich pozytywnych właściwości względem układu moczowego. Wspomaga również działanie układu pokarmowego i odpornościowego. Dostarcza porządną dawkę witamin A i C.

Rodzynki czyli suszone winogrona dostarczają organizmowi licznych minerałów, w tym: magnezu, wapnia oraz boru. Ostatni z wymienionych pierwiastków występuje w żywności niezwykle rzadko, więc jest szczególnie cenny. Przyczynia się on do rozwoju tkanki kostnej.

Suszone owoce stanowią zdrowy i wartościowy zastrzyk energii. I słodką pokusę, której nie trzeba sobie odmawiać

Zobacz także